Precolumbiansk skål

Precolumbiansk skål
Precolumbiansk skål
Precolumbiansk skål
Precolumbiansk skål
Precolumbiansk skål
Precolumbiansk skål
Precolumbiansk skål
Precolumbiansk skål
Precolumbiansk skål
Precolumbiansk skål

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL, möjligen Narino, Columbia, ca 800-1500 e Kr, glaserat lergods, höjd ca 9,5, största vidd ca 13 cm

Jordfynd, nagg och slitage

538410

2018-04-25