Persiska miniatyrer

Persiska miniatyrer
Persiska miniatyrer
Persiska miniatyrer
Persiska miniatyrer
Persiska miniatyrer
Persiska miniatyrer

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PERSISKA miniatyrer från handskrift, 2 dlr, bataljscener, 1800/1900-tal, blandteknik, ca 20x14,5 cm

Proveniens: Förvärvade i Teheran på 1950-talet.

Mindre fläckar och veck

538416

2018-04-25