Bruno Mathsson fåtölj

Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BRUNO MATHSSON, "Ingrid", fåtölj, DUX, sent 1900-tal, formgiven 1969, stomme i bok, plymåer och armstöd klädda i ulltextil, brännmärkt "Bruno Mathsson by DUX", sitthöjd ca 42 cm

Bruksslitage, smärre fläckar och märken

538460

2018-04-25