Strösockerskål silver

Strösockerskål silver
Strösockerskål silver
Strösockerskål silver
Strösockerskål silver
Strösockerskål silver
Strösockerskål silver
Strösockerskål silver
Strösockerskål silver
Strösockerskål silver
Strösockerskål silver

Klubbat för:

1 800 SEK

2 500 SEK

STRÖSOCKERSKÅL, silver, godronnerat liv, kvadratisk fotplatta med nollgaller på 4 kulfötter, uppsvängda hänklar, pärlstavsdekor, invändigt med förgyllning, lockknopp i form av pinjekotte, GAB, Stockholm 1907, lock med skedurtag, höjd inkl. knopp 24 cm, vikt ca 466 g

Bucklor, något ranglig

538507

2018-04-27