Strösockerskål silver
Klubbat för:
1 800 SEK
2 500 SEK
STRÖSOCKERSKÅL, silver, godronnerat liv, kvadratisk fotplatta med nollgaller på 4 kulfötter, uppsvängda hänklar, pärlstavsdekor, invändigt med förgyllning, lockknopp i form av pinjekotte, GAB, Stockholm 1907, lock med skedurtag, höjd inkl. knopp 24 cm, vikt ca 466 g
Bucklor, något ranglig
538507
2018-04-27