Skulpturgrupp

Skulpturgrupp
Skulpturgrupp
Skulpturgrupp
Skulpturgrupp
Skulpturgrupp
Skulpturgrupp
Skulpturgrupp
Skulpturgrupp

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SKULPTURGRUPP, Pilatus tvår sina händer, sengotisk, sannolikt flamländskt arbete, 1400/1500-tal, skuren i ek, senare polykromi, höjd ca 17,5, bredd 13, samt största djup 5,5 cm

Mindre bitar saknas, nagg, sprickor och slitage

538571

2018-04-25