Skulpturgrupp
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKULPTURGRUPP, Pilatus tvår sina händer, sengotisk, sannolikt flamländskt arbete, 1400/1500-tal, skuren i ek, senare polykromi, höjd ca 17,5, bredd 13, samt största djup 5,5 cm
Mindre bitar saknas, nagg, sprickor och slitage
538571
2018-04-25