Maria Immaculata
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKULPTUR, Maria Immaculata, 1700/1800-tal, sannolikt valnöt, bonad, ej ursprunglig sockel, höjd (med sockel) ca 26,5 cm
Delar saknas, bl a een kerubs vingpar och en annans arm, AMrias högra hand är lagad, slitage
538576
2018-04-25