Maria Immaculata

Maria Immaculata
Maria Immaculata
Maria Immaculata
Maria Immaculata
Maria Immaculata
Maria Immaculata
Maria Immaculata
Maria Immaculata
Maria Immaculata
Maria Immaculata

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKULPTUR, Maria Immaculata, 1700/1800-tal, sannolikt valnöt, bonad, ej ursprunglig sockel, höjd (med sockel) ca 26,5 cm

Delar saknas, bl a een kerubs vingpar och en annans arm, AMrias högra hand är lagad, slitage

538576

2018-04-25