Rosentahl
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROSENTHAL, "Maria Björnbär", kaffe- och matservis, 73 dlr, Tyskland, porslin, bestående av: 11 kaffekoppar med fat, 13 mattallrikar, 15 förrättstallrikar, 14 djupa, 4 upplägningsfat, kanna, terrin, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, 11 assietter
Slitage, enstaka nagg kan förekomma
538609
2018-04-25