Uppläggningsfat Kina
Vollendet
2018-04-26
538798
| Höchstes Gebot | 1 400 SEK |
| Schätzwert | 1 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, 1800-tal, rokokostil, konturerat brätte, dekor av figur på qilin i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 27 cm
Kantlagning