Bordsuppsats
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSUPPSATS, 3 dlr, 1800-talets slut, bestående av: bordspendyl samt 1 par kandelabrar för 4 ljus vardera, samtliga i svart kalksten med detaljer i mässing, bordsurets urtavla i bemålad emalj med arabiska siffror samt blomsterstilleben, bordsurets höjd ca 47 kandelabrarnas höjd ca 49 cm
Åldersrelaterat slitage, uret ej funktionstestat, SAV garanterar ej funktionen
538804
2018-04-26