Lidköping kaffe- och teservis
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LIDKÖPING, kaffe- och teservis, 41 dlr porslin, dekor av guldkant, bestående av 12 tekoppar med fat, 12 kaffekoppar med fat, 12 assietter, kaffekanna, tekanna, sockerskål, gräddkanna och kakfat, längd ca 18 cm
Ställvis förlust av förgyllning, en mindre nagg på en kant av en assiette, någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma
539024
2018-04-28