Ejnar Vianden oljemålning

Ejnar Vianden oljemålning
Ejnar Vianden oljemålning
Ejnar Vianden oljemålning
Ejnar Vianden oljemålning
Ejnar Vianden oljemålning
Ejnar Vianden oljemålning

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EJNAR GUSTAV VIANDEN (1912-1981), landskapsmotiv (troligen Ångermanland) med flottare, sågverk och kyrka, signerad och daterad Vianden -44, olja på duk, 77x199 cm

Smärre färgbortfall och krackeleringar

539026

2018-04-26