Örhängen samt en ring guld
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÖRHÄNGEN, 2 par och en RING, guld, örhängen, 1 par, 10 k guld med seedpärlor samt filigranarbete, skruvstift, örhängen, 1 par, 18 k guld med klappar, ryskstil fattning, ring, 18 k guld med 2 seedpärlor samt en fasettslipad safir, ringstorlek 15, örhängenshöjd ca 2.8 cm, totalvikt ca 5.6 g
Seedpärlorna med ojämheter på ytan, slitage, skenan till ringen är ganska tunn, stenen med repor
539112
2018-04-28