Örhängen samt en ring guld

Örhängen samt en ring guld
Örhängen samt en ring guld
Örhängen samt en ring guld
Örhängen samt en ring guld
Örhängen samt en ring guld
Örhängen samt en ring guld
Örhängen samt en ring guld
Örhängen samt en ring guld
Örhängen samt en ring guld
Örhängen samt en ring guld

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ÖRHÄNGEN, 2 par och en RING, guld, örhängen, 1 par, 10 k guld med seedpärlor samt filigranarbete, skruvstift, örhängen, 1 par, 18 k guld med klappar, ryskstil fattning, ring, 18 k guld med 2 seedpärlor samt en fasettslipad safir, ringstorlek 15, örhängenshöjd ca 2.8 cm, totalvikt ca 5.6 g

Seedpärlorna med ojämheter på ytan, slitage, skenan till ringen är ganska tunn, stenen med repor

539112

2018-04-28