Skålar & assietter, Rosenthal

Skålar & assietter, Rosenthal
Skålar & assietter, Rosenthal
Skålar & assietter, Rosenthal
Skålar & assietter, Rosenthal
Skålar & assietter, Rosenthal
Skålar & assietter, Rosenthal
Skålar & assietter, Rosenthal
Skålar & assietter, Rosenthal
Skålar & assietter, Rosenthal
Skålar & assietter, Rosenthal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 800 SEK

ROSENTHAL, skålar 2 st, assietter 12 st, flintgods, Rosenthal 1930-tal, glaserade i svart, grönt och orange, stämplade Rosenthal KERAMIK GERMANY, skålarnas höjd 7,5 och 9,5 samt diameter 16 och 32 cm, assietternas diameter 19,5 cm

Den mindre skålen med glasyrmista undertill

539138

2018-04-27