Tumlare Eric Langberg Söderhamn
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ERIC LANGBERG (verksam i Söderhamn -1791-1798/99), tumlare, stämplad 1792, kanten med svisselerad dekor, märkt med ägarmonogram E.E.S: L.P.D., höjd 3, diameter 5,9 cm, vikt ca 11,7 g
Smärre bucklor
539162
2018-04-27