Salongsbord A Malmqvist
Closed
2018-04-27
539173
| Sold for | 1 000 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
SALONSGBORD, nyrokoko, 1800-tal, etikettmärkt A Malmqvist snickarmästare Stockholm, sannolikt Anders Malmquist (1813-1887), skiva fanérad i pyramidmahogny, skuren dekor, höjd ca 75,5, 122x76 cm
Smärre slitage