Praktkärl cloisonné
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PRAKTKÄRL, cloisonné, Kina, 1900-tal, dekor i form av drakar samt grodor, fyra sektioner, på träsockel, lockknopp med tupp, total höjd ca 75 cm
Stötskador, ett dekorelement saknas, smärre bortfall
539256
2018-04-28