Kanonpipa av brons, Kina, enligt uppgift 1400-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KANONPIPA, brons, enligt uppgift Kina, 1400-tal, medföljande hylla av trä, pipans längd 53 cm

Anlöpningar, slitage

539263

2018-04-27