Stolar IKEA:s 1700-talsserie

Stolar IKEA:s 1700-talsserie
Stolar IKEA:s 1700-talsserie
Stolar IKEA:s 1700-talsserie
Stolar IKEA:s 1700-talsserie
Stolar IKEA:s 1700-talsserie
Stolar IKEA:s 1700-talsserie
Stolar IKEA:s 1700-talsserie
Stolar IKEA:s 1700-talsserie
Stolar IKEA:s 1700-talsserie
Stolar IKEA:s 1700-talsserie
Stolar IKEA:s 1700-talsserie
Stolar IKEA:s 1700-talsserie
Stolar IKEA:s 1700-talsserie
Stolar IKEA:s 1700-talsserie

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

IKEA, "Hallunda", stolar, 4 st, Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil, bemålade, stoppade sitsar, rutig klädsel, brännmärkta Hallunda Ikea of Sweden, sitthöjd ca 48 cm
HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål.

Senare bemålning, brukslitage

539317

2018-04-27