Kerstin Olby skrivbord
Klubbat för:
19 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KERSTIN OLBY, "Pappi", skrivbord, samtida, OBLY stomme i massiv vitbetsad ask, skiva i grå kalksten, (3) lådor i sargen, brickmärkt "OLBY Design", höjd ca 73 cm, skivans mått ca 160x70 cm
HISTORIK: Pappi finns representerad i Nordiska Museets permanenta utställning av möbler genom tiderna där den symboliserar 2000-talets möbeldesign
Märken och slitage omkring fötterna, i övrigt minimalt slitage
539378
2018-04-29