Kerstin Olby skrivbord

Kerstin Olby skrivbord
Kerstin Olby skrivbord
Kerstin Olby skrivbord
Kerstin Olby skrivbord
Kerstin Olby skrivbord
Kerstin Olby skrivbord
Kerstin Olby skrivbord
Kerstin Olby skrivbord
Kerstin Olby skrivbord
Kerstin Olby skrivbord

Klubbat för:

19 500 SEK

10 000 SEK

KERSTIN OLBY, "Pappi", skrivbord, samtida, OBLY stomme i massiv vitbetsad ask, skiva i grå kalksten, (3) lådor i sargen, brickmärkt "OLBY Design", höjd ca 73 cm, skivans mått ca 160x70 cm

HISTORIK: Pappi finns representerad i Nordiska Museets permanenta utställning av möbler genom tiderna där den symboliserar 2000-talets möbeldesign

Märken och slitage omkring fötterna, i övrigt minimalt slitage

539378

2018-04-29