Märklin tågset spår Ho

Märklin tågset spår Ho
Märklin tågset spår Ho
Märklin tågset spår Ho
Märklin tågset spår Ho
Märklin tågset spår Ho
Märklin tågset spår Ho

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MÄRKLIN TÅGSET, spår Ho, huvudsak 1950-60-tal, bestående av ånglok SK 800, ångglok TM 800, personvagn 346/1, postvagn 346/5, bagagevagn 346/4, resturangvagn 346/2, 2 sovvagnar 346/3j, resturangvagn 346/3J, personvagn 4020, 3 elektriska växlar, ca 36 rälsbitar, ställputtar, signal, stoppbock

Ånglok 3030 som saknar tender,samt en fabriksförpackning med följer, diverse skador, slitage

539394

2018-05-04