Bordslampor Restauration Frankrike
Klubbat för:
37 000 SEK
25 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Restauration, Frankrike, parställda, brännförgylld brons, postament med dekor av växtornamentik, krönande klot med stående karyatider bärande ymnighetshorn, höjd 77 cm
För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se
Slitage, smärre kompletteringar vid lampfästen, omarbetade kandelabrar
539409
2018-06-18