Olja på pannå Esaias Thorén

Olja på pannå Esaias Thorén
Olja på pannå Esaias Thorén
Olja på pannå Esaias Thorén
Olja på pannå Esaias Thorén
Olja på pannå Esaias Thorén
Olja på pannå Esaias Thorén

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

ESAIAS THORÈN (1901-1981), Surrealistisk komposition med fragment vid hav, signerad E. Thorén 80, olja på pannå ca 48x59 cm, dedikation a tergo "En hälsning från Isse"

Proveniens: Lilla Bukowskis, Stockholm, mars 2005.

539415

2018-04-28