Olja på pannå Esaias Thorén
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ESAIAS THORÈN (1901-1981), Surrealistisk komposition med fragment vid hav, signerad E. Thorén 80, olja på pannå ca 48x59 cm, dedikation a tergo "En hälsning från Isse"
Proveniens: Lilla Bukowskis, Stockholm, mars 2005.
539415
2018-04-28