Caroline Schlyter Tripp
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CAROLINE SCHLYTER, "Tripp", pall, formgiven och tillverkad 1995/6, Forsnäs form AB, skiktlimmad formpressad björkfanér, brännmärksignerad Caroline Schlyter, höjd 45 cm
Historik: Tripp tillverkades i 61 exemplar
Ställvis smärre krackelerinar, signaturen något blekt, fanérskada
539437
2018-04-28