Caroline Schlyter Tripp

Caroline Schlyter Tripp
Caroline Schlyter Tripp
Caroline Schlyter Tripp
Caroline Schlyter Tripp
Caroline Schlyter Tripp
Caroline Schlyter Tripp
Caroline Schlyter Tripp
Caroline Schlyter Tripp
Caroline Schlyter Tripp
Caroline Schlyter Tripp

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

CAROLINE SCHLYTER, "Tripp", pall, formgiven och tillverkad 1995/6, Forsnäs form AB, skiktlimmad formpressad björkfanér, brännmärksignerad Caroline Schlyter, höjd 45 cm

Historik: Tripp tillverkades i 61 exemplar

Ställvis smärre krackelerinar, signaturen något blekt, fanérskada

539437

2018-04-28