Olja på pannå Esaias Thorén

Olja på pannå Esaias Thorén
Olja på pannå Esaias Thorén
Olja på pannå Esaias Thorén
Olja på pannå Esaias Thorén
Olja på pannå Esaias Thorén
Olja på pannå Esaias Thorén

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ESAIAS THORÈN (1901-1981), "Sommarljus", signerad E. Thorén, utförd under 1950-talet, olja på pannå ca 25x60 cm. Proveniens: Stockholms Auktionsverk Moderna Kvalitén 27 april 2009

539449

2018-04-28