Färglitografi Joan Miró
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
JOAN MIRO (1893-1983), "Le Pélerin de Compostelle", signerad och numrerad 33/75, utförd 1969, färglitografi på BFK Rives papper, tryckt hos Arte Adrien Maeght, Paris, utgiven av Maeght, Paris, bladstorlek ca 72x53 cm. Litteratur: Mourlot 523
Obetydliga veck på bladets övre kant från monteringen. Monterad med lim på bladets övre kant a tergo.
539460
2018-04-29