Färglitografi Joan Miró

Färglitografi Joan Miró
Färglitografi Joan Miró
Färglitografi Joan Miró
Färglitografi Joan Miró
Färglitografi Joan Miró
Färglitografi Joan Miró

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

JOAN MIRO (1893-1983), "Le Pélerin de Compostelle", signerad och numrerad 33/75, utförd 1969, färglitografi på BFK Rives papper, tryckt hos Arte Adrien Maeght, Paris, utgiven av Maeght, Paris, bladstorlek ca 72x53 cm. Litteratur: Mourlot 523

Obetydliga veck på bladets övre kant från monteringen. Monterad med lim på bladets övre kant a tergo.

539460

2018-04-29