Pall sengustaviansk

Pall sengustaviansk
Pall sengustaviansk
Pall sengustaviansk
Pall sengustaviansk
Pall sengustaviansk
Pall sengustaviansk
Pall sengustaviansk
Pall sengustaviansk
Pall sengustaviansk
Pall sengustaviansk

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PALL, gustaviansk, 1700-/1800-tal, rund form, träskuren al, vitmålad, höjd ca 43, Ø 38 cm

Åldersrelaterat slitage, snågon skada/lagningsenare bemålning, senare textilklädsel, senare stödklotsar

539490

2018-04-28