Rolf Karlsson ring sterlingsilver

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROLF KARLSSON (född 1947), ring, sterlingsilver, trappslipad bergkristall ca 7,13 ct, signerad ´Rolf K´. Enköping, årsstämpel saknas, ringstorlek 17/54, höjd 2,2 cm, totalvikt ca 12,3 g

Bruksslitage, mindre nagg i stenens ena hörn, smärre repor och anlöpning.

539720

2018-04-28