Rolf Karlsson ring sterlingsilver
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ROLF KARLSSON (född 1947), ring, sterlingsilver, trappslipad bergkristall ca 7,13 ct, signerad ´Rolf K´. Enköping, årsstämpel saknas, ringstorlek 17/54, höjd 2,2 cm, totalvikt ca 12,3 g
Bruksslitage, mindre nagg i stenens ena hörn, smärre repor och anlöpning.
539720
2018-04-28