Oidentifierbar konstnär omkring 1800

Klubbat för:

400 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

OIDENTIFIERBAR KONSTNÄR (omkring 1800): kopia efter Christian von Thum (1635-1696), vanitas motiv föreställande den helige Hieronymus, olja på duk, omkring 1800, 74x59 cm

Zustandsbeschreibung

Uppfodrad på duk, retuscher, skador, rinningar, lagningar, gulnad.

539753

2018-04-28