Tyra Lundgren, skålar, egen ateljé
Klubbat för:
850 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
TYRA LUNDGREN, skålar, 2 st., egen ateljé, stengods, delvis glaserad i grått, grönt, brunt opch blått, den mindre i form av ett lövsignerad TL, höjd ca 8-16 cm
PROVENIENS: Köpt direkt av konstnären Tyra Lundgren, därefter i arv inom familjen
Zustandsbeschreibung
Den mindre skålen med lagning
539779
2018-04-29