Tyra Lundgren, skålar, egen ateljé

Klubbat för:

850 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

TYRA LUNDGREN, skålar, 2 st., egen ateljé, stengods, delvis glaserad i grått, grönt, brunt opch blått, den mindre i form av ett lövsignerad TL, höjd ca 8-16 cm

PROVENIENS: Köpt direkt av konstnären Tyra Lundgren, därefter i arv inom familjen

Zustandsbeschreibung

Den mindre skålen med lagning

539779

2018-04-29