Matgrupp i barockstil
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATGRUPP, omkring 1900, barockstil, ek, svärtade detaljer, spiralsvarvade ben, bestående av: 1 par karmstolar, 10 stolar, matbord, bordets höjd 78, 155x117, 2 st utdragsskivor vardera 67, sitthöjd 50 cm
Proveniens: Årby Säteri, Husby Rekarne socken, Södermanland
Skador och slitage, sprickor
539838
2018-04-30