Skänk i barockstil
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÄNK, omkring 1900, barockstil, ek, träskuren dekor, svaravde detaljer, på klotfötter, 3 lådor, beslag i koppar, höjd 114, 115x55 cm
Proveniens: Årby Säteri, Husby Rekarne socken, Södermanland
Saknar lister, slitage och fläckar, nyckel saknas
539841
2018-04-30