Skänk i barockstil

Skänk i barockstil
Skänk i barockstil
Skänk i barockstil
Skänk i barockstil
Skänk i barockstil
Skänk i barockstil
Skänk i barockstil
Skänk i barockstil

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKÄNK, omkring 1900, barockstil, ek, träskuren dekor, svaravde detaljer, på klotfötter, 3 lådor, beslag i koppar, höjd 114, 115x55 cm

Proveniens: Årby Säteri, Husby Rekarne socken, Södermanland

Saknar lister, slitage och fläckar, nyckel saknas

539841

2018-04-30