Sekretär gustaviansk
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SEKRETÄR, gustaviansk, fanerad med bl. a. färgad björk, valnöt, mahogny, front och kortsidor med inläggningar i form av festonger, förgyllda bronsbeslag, skiva i sten, höjd 129, 130x55 cm, nyckel finns
Proveniens: Gustafsviks Herrgård, Varnums socken, Värmland
skador och lagningar
539878
2018-04-30