Sekretär gustaviansk

Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk
Sekretär gustaviansk

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SEKRETÄR, gustaviansk, fanerad med bl. a. färgad björk, valnöt, mahogny, front och kortsidor med inläggningar i form av festonger, förgyllda bronsbeslag, skiva i sten, höjd 129, 130x55 cm, nyckel finns

Proveniens: Gustafsviks Herrgård, Varnums socken, Värmland

skador och lagningar

539878

2018-04-30