Salongsbord 1700-tal

Salongsbord 1700-tal
Salongsbord 1700-tal
Salongsbord 1700-tal
Salongsbord 1700-tal
Salongsbord 1700-tal
Salongsbord 1700-tal
Salongsbord 1700-tal
Salongsbord 1700-tal
Salongsbord 1700-tal
Salongsbord 1700-tal
Salongsbord 1700-tal
Salongsbord 1700-tal

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SALONGSBORD, 1700-tal, förgyllt underrede, dekor i pastellage, stenskiva, höjd ca 76, 82x55 cm

Proveniens: Gustafsviks Herrgård, Varnums socken, Värmland

Senare skiva, senare listdel, smärre ytskador

539906

2018-05-01