Samovar 1800-tal Österrike / Ungern

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SAMOVAR, silver, Österrike / Ungern, Wien 1883, empirestil, på tassfötter, komplett med rechaud, höjd 38,5 cm, totalvikt ca 1537 g

Bruksslitage, smärre bucklor

539918

2018-05-01