JOAN MIRO, Série Mallorca, etsning

Klubbat för:

9 800 SEK

12 000 SEK

JOAN MIRO (1893-1983): Série Mallorca, 5, etsning, 1973, signerad och numrerad Miró H.C. 2/15. Editerad av Sala Pelaires, Mallorca. I. 54,5 x 68,5 cm S. 70 x 86 cm. Oramad.
LITTERATUR:
Cramer 177, Dupin 619

Gulnat papper, fuktfläckar

540060

2018-05-09