JOAN MIRO, Série Mallorca, etsning

Klubbat för:

16 500 SEK

15 000 SEK

JOAN MIRO (1893-1983): Série Mallorca, 2, etsning ´eau-forte tirée en négatif´, 1973, signerad och numrerad Miró II/XXV. Editerad av Sala Pelaires, Mallorca. I. 54,5 x 68,5 cm S. 70 x 86 cm.
Ramad.
LITTERATUR:
Cramer 177, Dupin 619

Gulnat papper

540078

2018-05-09