JOAN MIRO, Série Mallorca, etsning
Klubbat för:
19 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JOAN MIRO (1893-1983): Série Mallorca, 6, etsning ´eau-forte tirée en négatif´, 1973, signerad och numrerad Miró II/XXV. Editerad av Sala Pelaires, Mallorca. I. 54,5 x 68,5 cm S. 70 x 86 cm.
Oramad.
LITTERATUR:
Cramer 177, Dupin 619
Gulnat papper, fuktfläckar
540079
2018-05-09