Trågsoffa rokoko

Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko
Trågsoffa rokoko

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

TRÅGSOFFA, 1700-tal, rokoko, betsad furu, träskuren decor roccailler, längd ca 181, sitthöjd 48 cm

Proveniens: Inköpt på auktion Hovdalaslott, Skåne

Renoverad och kompletterad, avkortat, slitage

540096

2018-05-01