Karl-Heinz Sauer ring 18 k guld opal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KARL-HEINZ SAUER (född 1943), ring, 18 k guld, planslipad australiensisk opal, dekor av 6 odlade saltvattenspärlor, signerad K. Sauer, stämplad Västerås 1971, ringstorlek 19,5 mm, vikt 12,7 g

540110

2018-05-09