Skåp sekelskifte 1800

Skåp sekelskifte 1800
Skåp sekelskifte 1800
Skåp sekelskifte 1800
Skåp sekelskifte 1800
Skåp sekelskifte 1800
Skåp sekelskifte 1800
Skåp sekelskifte 1800
Skåp sekelskifte 1800
Skåp sekelskifte 1800
Skåp sekelskifte 1800
Skåp sekelskifte 1800
Skåp sekelskifte 1800
Skåp sekelskifte 1800
Skåp sekelskifte 1800

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅP, omkring sekelskifte 1800, allmoge, Dalarna, bemålning i kurbits, bemålad datering 1793, invändigt medhöjd ca 205, 121x53 cm, nyckel medföljer

Slitage, färgbortfall, krön med omfattande skador, senare lås och beslag, delvis senare bemålad

540134

2018-05-02