Bestick silver
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BESTICK, 24 dlr, silver, modell gammalfransk, bestående av: 12 matgafflar, 6 malskedar, 6 kaffeskedar, olika tillverkare och år, 1800/1900-tal, bl a GAB, Stockholm 1914, Sjöberg, Stockholm 1828, total vikt ca 1160 g, en gaffel i nysilver medföljer
Slitage, delvis med gravyr
540137
2018-05-04