Grand Tour - Unguentarier

Grand Tour - Unguentarier
Grand Tour - Unguentarier
Grand Tour - Unguentarier
Grand Tour - Unguentarier
Grand Tour - Unguentarier
Grand Tour - Unguentarier
Grand Tour - Unguentarier
Grand Tour - Unguentarier
Grand Tour - Unguentarier
Grand Tour - Unguentarier

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

UNGUENTARIER, 2 dlr, hellenistiska (ca 300- 200 f Kr), lergods med enkel dekor, höjd 26 respektive 19 cm

Proveniens: Från Roman Kaczmars samlingar

Jordfynd, stort nagg på den större

540149

2018-05-01