Bestick silver

Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BESTICK, 43 dlr, silver, modell svensk spetsig och svensk rund, olika tillverkare och år, 18/1900-tal, bestående av: 14 matgafflar, matsked, 11 bordsskedar, 6 smågafflar (15,5 cm), resp. 11 bordsskedar (18,8 cm) (modell svensk rund), total vikt ca 1910 g

Slitage, delvis med gravyr

540151

2018-05-04