Gäddryssjor
2018-05-01
540153
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GÄDDRYSSJOR (5), 1800/1900-tal, trä och nät, 3 av dem är dubbla, "burarnas" längd ca 125 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage