Oidentifierad konstnär akvarell
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, (1700-tal), grupp med ryttare efter ett original av G P Rugendas (1666-1742) originalet befann sig under 1700-talet i Lorenz Spenglers samlingar i Köpenhamn, allt enligt påskriften på monteringen, laverad pennteckning, ca 12x19,5 cm
Mindre bubblor, några fläckar i kanterna
540198
2018-05-02