Oidentifierad konstnär akvarell

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, (1700-tal), grupp med ryttare efter ett original av G P Rugendas (1666-1742) originalet befann sig under 1700-talet i Lorenz Spenglers samlingar i Köpenhamn, allt enligt påskriften på monteringen, laverad pennteckning, ca 12x19,5 cm

Mindre bubblor, några fläckar i kanterna

540198

2018-05-02