Axel Nilsson
Klubbat för:
9 800 SEK
Utropspris
12 000 SEK
AXEL NILSSON (1889-1981): Åker med blommande träd - motiv från Vaison La Romaine, signerad och daterad Axel Nilsson -50, olja på duk, ca 52,5x72,5 cm
UTSTÄLLD
Separatutställning, Liljecalchs Konsthall, Stockholm 1960, katalognr 107
540267
2018-05-02