Axel Nilsson

Axel Nilsson
Axel Nilsson
Axel Nilsson
Axel Nilsson
Axel Nilsson
Axel Nilsson

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

12 000 SEK

AXEL NILSSON (1889-1981): Åker med blommande träd - motiv från Vaison La Romaine, signerad och daterad Axel Nilsson -50, olja på duk, ca 52,5x72,5 cm

UTSTÄLLD
Separatutställning, Liljecalchs Konsthall, Stockholm 1960, katalognr 107

540267

2018-05-02